Kouta Media - Brand Design & Digital Agency

Älykkäämmän markkinoinnin suunnittelutoimisto

Hyvien tyyppien kanssa toimiessa on jotain erilaista. Ehkä se on sitä, että asiat vain sujuvat, kuten pitääkin.
Meitä ajaa ajatus älykkäämmästä markkinoinnin suunnittelusta. Se on taitoa tehdä hyvistä brändeistä vieläkin parempia. Uskoa siihen, että brändeillä on yhä enemmän merkitystä. Se on samanhenkisiä osaajia. Hengenheimolaisia. Kajaanissa, Oulussa ja Helsingissä.
Se on idea, joka kipinöi ja ajatus, joka toteutuu. Siksi olemme strateginen luova suunnittelutoimisto.

Haemme Kajaanin toimistoomme

Projektipäällikköä

Toimintamme kasvaessa haemme Kajaanin toimistoomme projektipäällikköä.
Projektipäällikön toimenkuvaan kuuluu asiakasyhteyksistä vastaaminen, töiden ja projektien aikatauluttaminen sekä näiden tehtävien toiminnan ohjaus yhdessä henkilöstömme kanssa.
Toimit yhteistyössä tilitoimistomme kanssa ja vastaat Kajaanin toimiston osalta tehtyjen töiden laskutuksesta.
Jos omaat luovaa näkemystä tai idearikkaan mielen, voit osallistua tiimimme kanssa asiakkaidemme markkinointioperaatioiden ideointiin.

Arvostamme sinussa:
Omaat hyvät ihmissuhdetaidot, tulet hyvin toimeen erilaisten ihmisten kanssa.
Olet luonteeltasi huolellinen ja järjestelmällinen.
Pystyt omaksumaan uutta etkä hätkähdä ajoittaisista kiiretilanteista.
Omaat hyvän suomen kielen ja kieliopin tuntemuksen.

Plussapisteitä saat:
Englannin kielen osaamisesta
Pullien ja herkkujen leivontataidosta

Tarjoamme sinulle:
Näköalapaikan markkinoinnin alalle vakaassa kasvuyrityksessä.
Mukavan ja rennon työilmapiirin puolihulluine työkavereineen.
Varmasti yhden Kainuun rennoimmista ja parhaimmista työympäristöistä.

Työsuhde:
Vakituinen. Työsuhteen alussa on 4 kuukauden koeaika.

Palkkaus:
Määräytyy henkilön osaamisen ja kokemuksen mukaan.

Työ alkaa:
1.9.2019 (alkamisajankohta neuvoteltavissa tarvittaessa)

Yhteydenotot:
Mika Puurula, mika@koutamedia.fi

Työt

Tutustu valikoimaan töitämme. Toivomme, että huomaat saman kuin asiakkaammekin. Paneudumme töihimme intohimolla. Mikään muu kuin perusteellisesti suunniteltu ja erinomaisesti viimeistelty ei riitä. Älykkäämpi markkinointi syntyy siitä, että haluamme oppia tuntemaan liiketoimintasi. Niin voimme suunnitella ratkaisut, joiden takana on aina ajatus.

  • brändi

  • web

  • logot

  • valokuvaus

  • kuvankäsittely

  • 3d

  • videot

  • brändi

    Yhteydet

    Toimistomme sijaitsevat Helsingissä, Kajaanissa ja Oulussa.
    Voit myös lähettää tästä meille viestin. Laita mukaan
    tietosi ja olemme sinuun yhteydessä!

    Kajaani

    Seminaarinkatu 2

    Helsinki

    Menuetto, Huopalahdentie 24

    Oulu

    Heinätorinkatu 11-13 B 21

  • Kouta henkilökunta

    Näytä henkilökunta

  • Kouta sijainnit

    Näytä kartalla

  • Kouta - Marko Tervonen
    Marko Tervonen

    Creative Director

    +358 40 960 6992 marko@koutamedia.fi
    Kouta - Emmi Sipilä
    Emmi Sipilä

    Project manager

    +358 45 661 6911 emmi@koutamedia.fi
    Kouta - Teemu Sirviö
    Teemu Sirviö

    Senior AD

    +358 40 588 5198 teemu@koutamedia.fi
    Kouta - Sakari Tuomala
    Sakari Tuomala

    Concept Director / Copy

    +358 40 556 1464 sakari@koutamedia.fi
    Kuva tulossa
    Ari Widell

    Tuotanto-AD

    +358 50 537 3936 ari@koutamedia.fi
    Kouta - Hannu Heikkinen
    Hannu Heikkinen

    Graphic designer

    +358 45 852 2369 hannu@koutamedia.fi
    Kouta - Lasse Haukka
    Lasse Haukka

    Web developer

    +358 45 165 1470 lasse@koutamedia.fi
    Kouta - Miika Salo
    Miika Salo

    Web developer / designer

    +358 50 500 5018 miika@koutamedia.fi
    Kouta - Calle Kurkinen
    Calle Kurkinen

    Kouta Print

    +358 45 669 4730 calle@koutaprint.fi
    Kouta - Mikko Kurkinen
    Mikko Kurkinen

    Kouta Print

    +358 45 669 4750 mikko@koutaprint.fi