Kouta Media - Brand Design & Digital Agency

Älykkäämmän markkinoinnin suunnittelutoimisto

Hyvien tyyppien kanssa toimiessa on jotain erilaista. Ehkä se on sitä, että asiat vain sujuvat, kuten pitääkin.
Meitä ajaa ajatus älykkäämmästä markkinoinnin suunnittelusta. Se on taitoa tehdä hyvistä brändeistä vieläkin parempia. Uskoa siihen, että brändeillä on yhä enemmän merkitystä. Se on samanhenkisiä osaajia. Hengenheimolaisia. Kajaanissa, Oulussa ja Helsingissä.
Se on idea, joka kipinöi ja ajatus, joka toteutuu. Siksi olemme strateginen luova suunnittelutoimisto.

Haemme hyviä tyyppejä

Toimintamme kasvaessa tarvitsemme Koudan Helsingin tiimiin lisää ammattilaisia. Haemme iloisia, sosiaalisia ja ammattitaitoisia henkilöitä seuraavaan toimenkuvaan:

Hei, sinä kokenut ja taitava ammattilainen. Meillä Kouta Helsingissä olisi tarjolla kiinnostava tehtävä juuri sinulle. Etsimme nyt joukkoomme todellista kehäkettua, jolla on näyttöä tuotantotyyppisestä osaamisesta sekä halua ja kykyä suunnitella tehokkaita ja näyttäviä kampanjoita.

Pääset työskentelemään asiakasvastuullisena Tuotanto-AD:nä, eli suunnittelemaan ja tekemään asiakkaidemme markkinointia yhdessä muun Kouta-tiimin kanssa.

Työpaikkasi sijaitsee Helsingissä.

Odotamme sinulta:
-Erinomaista visuaalista ja graafista osaamista
-Erinomaista kuvankäsittely- ja taitto-ohjelmien osaamista
-Kykyä kampanjasuunnitteluun ja ideointiin
-Kokemusta tuotantotyyppisen mainonnan tekemisestä
-Järjestelmällistä otetta työhön, oma-aloitteisuutta ja hyvää asiakaspalveluasennetta
-Digitaalisen ja printtimedian tuntemusta

Me tarjoamme sinulle:
-Monipuolisia työtehtäviä mainonnan ja markkinoinnin parissa sekä mahdollisuuden kehittyä
-Nuorekkaan ja eteenpäin menevän työympäristön
-Reilun työnantajan

Hae mukaan tiimiimme. Lähetä vapaamuotoinen hakemus palkkatoivomuksineen ja työnäytteineen:
tuomas@koutamedia.fi 31.10.2018 mennessä.

Työt

Tutustu valikoimaan töitämme. Toivomme, että huomaat saman kuin asiakkaammekin. Paneudumme töihimme intohimolla. Mikään muu kuin perusteellisesti suunniteltu ja erinomaisesti viimeistelty ei riitä. Älykkäämpi markkinointi syntyy siitä, että haluamme oppia tuntemaan liiketoimintasi. Niin voimme suunnitella ratkaisut, joiden takana on aina ajatus.

  • brändi

  • web

  • logot

  • valokuvaus

  • kuvankäsittely

  • 3d

  • videot

  • brändi

    Yhteydet

    Toimistomme sijaitsevat Helsingissä, Kajaanissa ja Oulussa.
    Voit myös lähettää tästä meille viestin. Laita mukaan
    tietosi ja olemme sinuun yhteydessä!

    Kajaani

    Seminaarinkatu 2

    Helsinki

    Menuetto, Huopalahdentie 24

    Oulu

    Heinätorinkatu 11-13 B 21

  • Kouta henkilökunta

    Näytä henkilökunta

  • Kouta sijainnit

    Näytä kartalla

  • Kouta - Marko Tervonen
    Marko Tervonen

    Creative Director

    +358 40 960 6992 marko@koutamedia.fi
    Kouta - Teemu Sirviö
    Teemu Sirviö

    Senior AD

    +358 40 588 5198 teemu@koutamedia.fi
    Kouta - Sakari Tuomala
    Sakari Tuomala

    Concept Director / Copy

    +358 40 556 1464 sakari@koutamedia.fi
    Kouta - Emmi Sipilä
    Emmi Sipilä

    Project manager

    +358 45 661 6911 emmi@koutamedia.fi
    Kouta - Hannu Heikkinen
    Hannu Heikkinen

    Graphic designer

    +358 45 852 2369 hannu@koutamedia.fi
    Kouta - Lasse Haukka
    Lasse Haukka

    Web developer

    +358 45 165 1470 lasse@koutamedia.fi
    Kouta - Miika Salo
    Miika Salo

    Web developer / designer

    +358 50 500 5018 miika@koutamedia.fi
    Kouta - Santeri Surma-aho
    Santeri Surma-aho

    Kouta Sales

    +358 45 866 6576 santeri@koutasales.fi
    Kouta - Samuli Surma-aho
    Samuli Surma-aho

    Kouta Sales

    +358 45 860 9995 samuli@koutasales.fi
    Kouta - Calle Kurkinen
    Calle Kurkinen

    Kouta Print

    +358 45 669 4730 calle@koutaprint.fi
    Kouta - Mikko Kurkinen
    Mikko Kurkinen

    Kouta Print

    +358 45 669 4750 mikko@koutaprint.fi